Červenec 2017

Bitva na Winterbergu VII se blíží

18. července 2017 v 13:03 | SHŠ Artego - Michalinda |  Bitva na Winterbergu
edmý ročník Bitvy na Winterbergu

První srpnový víkend se v zámeckých zahradách na Státním zámku Vimperk rozřinčí meče, sekery a posedmé zde proběhne inscenovaná bitva. Začátek programu je stanoven na 13. 00 a poté si každý vybere dle chuti. K vidění budou tanečnice, divadelní a šermířská představení, k tanci a poslechu zahraje středověká kapela Subulcus. Se svými dravci se představí sokolník a nebude chybět ani ukázka hadů a palných zbraní. Pro děti budou připraveny i nejrůznější hry, malování na obličej, zdobení perníčků a vyzkouší si například střelbu z luku. Ani letos nebudou na akci chybět naši slovenští přátelé, kteří se představí s mučícími praktikami. Nově návštěvníci ochutnají něco z tradičních středověkých receptů a celou akci bude uzavírat velkolepá ohňová show v podání držitelů českého rekordu.
Těšíme se na vás.

Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.

Dětská noční prohlídka městem Vimperk - plakát

18. července 2017 v 12:57 | SHŠ Artego - Michalinda |  Pozvánky

Noční prohlídky městem Vimperk 2017

18. července 2017 v 12:56 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Letos druhým rokem uspořádal Stifterův pošumavský železniční spolek komentované prohlídky městem Vimperk. Sešla se opravdu velká spousta lidí, která si po celé trase mohla užívat jak krásy města Vimperk, tak také různé historické výjevy a osobnosti, jež budovaly svět, v němž stojí za to žít.

Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.
Pouť Chvalšiny 15. 7. 2017

18. července 2017 v 12:50 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Za pochrmurného počasí v sobotu odpoledne jsme vyrazili směr Český Krumlov, kde jsme v obci Chvalšiny na pouti pro malé i velké sehráli pohádku Jak princ Jiří hledal nevěstu. Počasí nám příliš nepřála, a tak jsme museli hrát ve stanu, kde ona akustika a atmosféra přiliš divadlu neprospívala. Nicméně alespoň jsme byli ochráněni před deštěm. Dušan zde prně vystoupil v roli princezny Klotildy a opravdu mu to slušelo. :-D Míša má nezapomenutelnou a nesmazatelnou příhodu se zapomenutými legínami. :-D


Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.Císařské slavnosti Kdyně 8. 7. 2017

18. července 2017 v 12:42 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Druhý červencový víkend jsme přijali pozvání na Císařské slavnosti do Kdyně, kde nám předskokana před ohňovou show dělala Olga Lounová. :) Atmosféra byla naprosto skvělá a publikum tleskalo od začátku do konce. Moc se nám zde líbilo.

Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.
Bitka pod Duninom 2017

18. července 2017 v 12:37 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Výprava na Slovensko po dvou letech započala ve čtvrtek 22. 6. ve večerních hodinách. Při pohledu na přistavěný autobus jsme se mírně zděsili, nicméně nic není tak zlé, jak to vypadá... :-D Cestu jsme do Martina zvládli a v ranních hodinách se již těšili výhledem na Malou Fatru a louku ve vesničce Turčianská Štiavnička, kde pomalu a jistě začínal vyrůstat stanový tábor.


Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.


Taurus Ater pro nás připravili opět bohatý program. Celá akce začala v sobotu odpoledne hromadnou bitvou a poté bylo k vidění nejrůznější vystoupení. Artego a Bouček sehráli Dívčí válku, kterou ze všeho nejvíc ocenili účastnící české výpravy. :)


Slavnosti slunovratu - Klášter Chotěšov u Plzně 17. 6. 2017

18. července 2017 v 12:11 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Oslavy slunovratu jsme přijeli 17. 6. v sobotu večer podpořit do chotěšovského kláštera, k místu, kde tenkrát Karel Kryl v tamější kapli složil svůj hit Anděl.

Ač byla naše ohňová show téměř za světla a ztrácela tak na efektu, výlet to byl opravdu zdařilý, protože jsme poté měli i soukromou noční prohlídku kláštera, která za to opravdu stála.

Pro kompletní fotogalerii sledujte náš FACEBOOK.

Nebo si nás přijdete na INSTAGRAMU.


Historický víkend v Plzni 2017

18. července 2017 v 12:02 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V letošním roce jsme se prvně účastnili historického víkendu v Plzni, který měli ve své režii Rytíři koruny České. V pátek v podvečer dorazila první část Artega a v sobotu dopoledne zbytek. Akce byla situována do dob Rudolfa II., tudíž nechyběl ani opravdový golem, jenž byl hlavní ikonou celé akce.


Ubytování jsme měli v Mlýnské strouze ve stanech a vlastně hned vedle malé scény, takže se nám hrálo parádně. Společně s Artegem vyrazil do Plzně i divadelní soubor Bouček. Všichni společně jsme se účastnili dobového průvodu a poté každý vystupoval se svojí scénkou. Artego na malé scéně předvedlo školu šermu a v podvečer s katedrálou sv. Bartoloměje za zády zahrálo před plzeňským náměstím pohádku Jak princ Jiří hledal nevěstu. Dětské publikum bylo opravdu skvělé a pohádku společně s námi prožívalo od začátku do konce.