Artego o prodlouženém víkendu stihlo tři akce!

3. května 2017 v 23:57 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Konec dubna by měl hlásit příchod jara, ale zima se ještě své vlády nechtěla jen tak vzdát. Jarní šermířské soustředění ve sportovním areálu na Vodníku ve Vimperku bylo jasnou ukázkou toho, že na Šumavě se sníh jen tak nevzdává. V pátek večer se sjelo pár přátel z řad šermířů. Stany nakonec do sedmicentimetrové pokrývky sněhu nestavěli, raději využili chatky, které se poté po celý prodloužený víkend staly útočištěm dalších účastníků akce. Přátelské posezení, jež zahájilo jarní sezónu, zorganizoval Jan Vávra. Nechyběl drobný doprovodný program, přednáška pana doktora Ladislava Čepičky na téma filipojakubské noci a mnoho dalšího. V neděli bylo už vidět, že se blíží první květen a jaro na sebe nenechá dlouho čekat.
Dva odvážní rytíři se vypravili z pátku na sobotu zahájit sezónu na Libušínskou bitvu. Doslova ujeli mrazivému počasí přímo před nosem. Ani Johny s Dušanem nestavěli stan, ovšem ne proto, že by jim v tom bránil sníh, ale proto, že si vzali jen polovinu, zapomněli totiž na tyče. Podle došlých zpráv jim ale v noci zima nebyla! Spali prý u ohně. V sobotu pánové nakoupili na jarmarku a odpoledne se v bitevním pustili do boje. Celí živí a zdraví dorazili ten den v noci domů.


Rozdíl 100 km. :-D


Dušan a JohnyNeděle byla možná nejvíc náročná, protože mimo šermířské soustředění nás odpoledne čekal trénink představení na blížící se Slavnosti žirovnického jednorožce a Historický víkend v Plzni. Poté jsme připravili vše potřebné na ohňovou show, která se uskutečnila v rámci Čarodějnického reje, jež pořádalo Městské kulturní středisko ve Vimperku. Podél potoka v dolní části areálu Vodník, byla opět pořádná zima, my jsme se ale nedali a pořádně s ohněm při show zatopili. Někteří možná až moc. Budu-li citovat popisek certifikátu z české knihy rekordů k nejdelší ohňové show, tak se během akce nic zvláštního nestalo, shořela jedna mužská bradka. Včasný zásah lékařů vše zažehnal a již se těšíme na další ohňovku, při které nás uvidíte 20. května v Netolicích na jarmarku.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama