Nejdelší ohňová show - nový český rekord

28. února 2017 v 20:27 | SHŠ Artego - Michalinda |  Artego v knize rekordů - plivání ohně
Ďábelský ročník bitvy a nový rekord
Skupina historického šermu Artego uspořádala na zámeckých arkádách 6. srpna šestý ročník Bitvy na Winterbergu. Od 13 : 00 hodin mohli návštěvníci vstupovat do zahrad a užívat si nabitý program, během kterého se představilo nad 100 účastníků z šermířských, ale i jiných skupin z různých koutů republiky a ze Slovenska. Celou akci slavnostně zahájilo defilé účinkujících a pak začala ona slibovaná zábava. Subulcus hrál k tanci i poslechu, tanečnice ze Srdcového esa tančily, sokolník se předvedl se svými dravci a v podvečer mohli diváci zhlédnout inscenovanou bitvu, kdy samotný ďábel rozehrál hru o lidské duše. Ohňoví performeři Fuegnis si připravili workshop pro děti s tréninkovými poi (míčky). Během celého odpoledne nechyběl ani doprovodný program, kdy si děti mohly namalovat perníčky, vyfotit se s hady či si zastřílet z luku. Úspěch sklidila i naše novinka, kterou byla módní přehlídka "Ze století do století" v režii Martiny Králové. Ve večerních hodinách se o program postarala skupina historického šermu Taurus Ater ze Slovenska se svými mučícími praktikami, při kterých se divákům doslova tajil dech. Šermířská vystoupení zakončili Rytíři ze Žichovic. Nakonec přišlo ono velké finále s pokusem o rekord.
Já osobně jsem dala dohromady 44 účastníků ze šesti skupin a několik dalších přátel, kteří se úderem půl desáté večer na zámeckých arkádách pustili do vytváření nového českého rekordu v nejdelší ohňové show. Během 1 hodiny 25 minut a 47 sekund se plival, přeskakoval a točil oheň, nechyběly jiskry a různé připravené kreace. Diváci s námi vydrželi až úplně do konce, a za to jim patří obrovské poděkování. Opět jsme všichni společně křičeli štěstím, když komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova potvrdil vytvoření nového rekordu. Jak je možné se dočíst na certifikátu, během rekordu se nikomu nic nestalo, jen shořela jedna mužská bradka a bylo použito na 110 litrů lampového oleje. Tímto si tedy dovolím poděkovat všem skupinám, které se na rekordu s námi podílely. A to: Ohňoví performeři Fuegnis, Volnočasový klub Avalon a skupinám historického šermu Taurus Ater, Novus Origo a Srdové eso.
V neposlední řadě patří poděkování našim sponzorům a mediálním partnerům, bez kterých by se Bitva na Winterbergu nemohla uskutečnit. Děkujeme Jihočeskému kraji, městu Vimperk a hotelu Zlatá hvězda za finanční příspěvek, zámku Vimperk za pronájem prostor, tiskárnám Akcent za tisk plakátů, květinářství Anička za lampový olej, mediálním partnerům Šumava.eu, Za krásnější Vimperk za propagaci, TV Epigon za dokumentaci a největší poděkování patří celému Artegu za spolupráci, organizaci a realizaci!

Za SHŠ Artego, Michaela Kačmárová
FOTO Z REKORDU:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama