Únor 2017


Nejdelší ohňová show - nový český rekord

28. února 2017 v 20:27 | SHŠ Artego - Michalinda |  Artego v knize rekordů - plivání ohně
Ďábelský ročník bitvy a nový rekord
Skupina historického šermu Artego uspořádala na zámeckých arkádách 6. srpna šestý ročník Bitvy na Winterbergu. Od 13 : 00 hodin mohli návštěvníci vstupovat do zahrad a užívat si nabitý program, během kterého se představilo nad 100 účastníků z šermířských, ale i jiných skupin z různých koutů republiky a ze Slovenska. Celou akci slavnostně zahájilo defilé účinkujících a pak začala ona slibovaná zábava. Subulcus hrál k tanci i poslechu, tanečnice ze Srdcového esa tančily, sokolník se předvedl se svými dravci a v podvečer mohli diváci zhlédnout inscenovanou bitvu, kdy samotný ďábel rozehrál hru o lidské duše. Ohňoví performeři Fuegnis si připravili workshop pro děti s tréninkovými poi (míčky). Během celého odpoledne nechyběl ani doprovodný program, kdy si děti mohly namalovat perníčky, vyfotit se s hady či si zastřílet z luku. Úspěch sklidila i naše novinka, kterou byla módní přehlídka "Ze století do století" v režii Martiny Králové. Ve večerních hodinách se o program postarala skupina historického šermu Taurus Ater ze Slovenska se svými mučícími praktikami, při kterých se divákům doslova tajil dech. Šermířská vystoupení zakončili Rytíři ze Žichovic. Nakonec přišlo ono velké finále s pokusem o rekord.
Já osobně jsem dala dohromady 44 účastníků ze šesti skupin a několik dalších přátel, kteří se úderem půl desáté večer na zámeckých arkádách pustili do vytváření nového českého rekordu v nejdelší ohňové show. Během 1 hodiny 25 minut a 47 sekund se plival, přeskakoval a točil oheň, nechyběly jiskry a různé připravené kreace. Diváci s námi vydrželi až úplně do konce, a za to jim patří obrovské poděkování. Opět jsme všichni společně křičeli štěstím, když komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova potvrdil vytvoření nového rekordu. Jak je možné se dočíst na certifikátu, během rekordu se nikomu nic nestalo, jen shořela jedna mužská bradka a bylo použito na 110 litrů lampového oleje. Tímto si tedy dovolím poděkovat všem skupinám, které se na rekordu s námi podílely. A to: Ohňoví performeři Fuegnis, Volnočasový klub Avalon a skupinám historického šermu Taurus Ater, Novus Origo a Srdové eso.
V neposlední řadě patří poděkování našim sponzorům a mediálním partnerům, bez kterých by se Bitva na Winterbergu nemohla uskutečnit. Děkujeme Jihočeskému kraji, městu Vimperk a hotelu Zlatá hvězda za finanční příspěvek, zámku Vimperk za pronájem prostor, tiskárnám Akcent za tisk plakátů, květinářství Anička za lampový olej, mediálním partnerům Šumava.eu, Za krásnější Vimperk za propagaci, TV Epigon za dokumentaci a největší poděkování patří celému Artegu za spolupráci, organizaci a realizaci!

Za SHŠ Artego, Michaela Kačmárová
FOTO Z REKORDU:

Bitva na Winterbergu VI - Ve znamení Ďábla

28. února 2017 v 20:24 | SHŠ Artego - Michalinda |  Bitva na Winterbergu
Zámecké arkády ožily již po šesté historickým životem, a to šestého srpna roku 2016. Magické datum se samo nabídlo k podtitulu Ve znamení Ďábla. Od 13 odpoledních hodin mohli návštěvníci vstupovat do zahrad a užívat si nabitý program, během kterého se představilo nad 100 účastníků z šermířských, ale i jiných skupin z různých koutů republiky a ze Slovenska. Celou akci slavnostně zahájilo defilé účinkujících a pak začala ona slibovaná zábava. Subulcus hrál k tanci i poslechu, tanečnice ze Srdcového esa tančily, sokolník se předvedl se svými dravci a v podvečer mohli diváci zhlédnout inscenovanou bitvu, kdy samotný ďábel rozehrál hru o lidské duše. Ohňoví performeři Fuegnis si připravili workshop pro děti s tréninkovými poi (míčky). Během celého odpoledne nechyběl ani doprovodný program, kdy si děti mohly namalovat perníčky, vyfotit se s hady či si zastřílet z luku. Úspěch sklidila i naše novinka, kterou byla módní přehlídka "Ze století do století" v režii Martiny Králové. Ve večerních hodinách se o program postarala skupina historického šermu Taurus Ater ze Slovenska se svými mučícími praktikami, při kterých se divákům doslova tajil dech. Šermířská vystoupení zakončili Rytíři ze Žichovic. Nakonec přišlo ono velké finále s pokusem o rekord.
Já osobně jsem dala dohromady 44 účastníků ze šesti skupin a několik dalších přátel, kteří se úderem půl desáté večer na zámeckých arkádách pustili do vytváření nového českého rekordu v nejdelší ohňové show. Během 1 hodiny 25 minut a 47 sekund se plival, přeskakoval a točil oheň, nechyběly jiskry a různé připravené kreace. Diváci s námi vydrželi až úplně do konce, a za to jim patří obrovské poděkování. Opět jsme všichni společně křičeli štěstím, když komisař z agentury Dobrý den z Pelhřimova potvrdil vytvoření nového rekordu. Jak je možné se dočíst na certifikátu, během rekordu se nikomu nic nestalo, jen shořela jedna mužská bradka a bylo použito na 110 litrů lampového oleje. Tímto si tedy dovolím poděkovat všem skupinám, které se na rekordu s námi podílely. A to: Ohňoví performeři Fuegnis, Volnočasový klub Avalon a skupinám historického šermu Taurus Ater, Novus Origo a Srdové eso.V neposlední řadě patří poděkování našim sponzorům a mediálním partnerům, bez kterých by se Bitva na Winterbergu nemohla uskutečnit. Děkujeme Jihočeskému kraji, městu Vimperk a hotelu Zlatá hvězda za finanční příspěvek, zámku Vimperk za pronájem prostor, tiskárnám Akcent za tisk plakátů, květinářství Anička za lampový olej, mediálním partnerům Šumava.eu, Za krásnější Vimperk za propagaci, TV Epigon za dokumentaci a největší poděkování patří celému Artegu za spolupráci, organizaci a realizaci!
Za SHŠ Artego, Michaela Kačmárová
FOTO Z AKCE:

Bitva na Winterbergu V - Ohněm a mečem

28. února 2017 v 19:53 | SHŠ Artego - Michalinda |  Bitva na Winterbergu
V duchu oslav prvního desetiletí s Artegem se nesla pátá Bitva na Winterbergu, která se odehrála 1. srpna 2015. Ohněm a mečem, podtitul, dle nějž se celá akce držela. O doprovodný program se staralo Srdcové eso ukázkami historických tanců a námětů na hlavní bitvu bylo hned několik. Jan Vávra se opět, jako v minulých ročnících, chopil psaní a využil zcela náhodné podobnosti šermíře Jiřího Zítky z Plzně a Romana Svorky ze slovenského Martina. Panovnice Eleonora Rožmberská, Michaela Kačmárová, si užívala svého rozlehlého panství, až do doby, kdy se jí dostalo zprávy o narození jejího synovce, který by ji mohl v budoucnu připravit o vládu. Maršál Romano Taurus ze Slabině se pro Eleonoru rozhodne dobýt Winterbergské panství, kde sídlí Jiří Řezník. Mezitím se na Winterbergu konají křtiny právě narozeného potomka, kde si svoji první roli zahrála malá Eliška, skutečná dcera Jiřího Zítky. Sudičky (Dana Škopková, Iva Doulová, Martina Caisová) přisoudily novorozeněti do vínku jen ty nejkrásnější věci, když v tom hrad napadá Eleonořina armáda v čele s Romanem. Začal neúprosný boj, v němž se zjevila smrt (Jarmila Kůsová) a rozhodla se jít spravedlnosti naproti. Jiřímu a Romanovi odkryla přilbice, aby si nahlédli do svých stejných bratrských očí. Své síly nakonec spojili a vypravili se Eleonoře ukázat, kdo je tu pánem. Hamižná žena je se svým oddaně milujícím sluhou, Zdeňkem Sonákem, zajata a na mučidlech umučena.


Obnovené premiéry s pozměněným obsazením se dočkal ve večerních hodinách i Středověký soud za Petra Voka, který Artego připravilo opět ve spolupráci s divadelním souborem Bouček na motivy původního scénáře Zdeňka Škopka. Možná za to mohla časová náročnost, nebo málo zkoušení, případně vyčerpání z příprav a z celého dne, ale představení se úplně nevydařilo, jak mělo. Umíme ze sebe dostat mnohem víc, ale každý den nemůže být posvícení. Závěr patřil slíbeným ohňům a vzpomínkám za odvedenou práci během deseti let Artega.BITVA:

SOUD:

Bitva na Winterbergu VII - pozvánka

27. února 2017 v 15:28 | SHŠ Artego - Michalinda |  Bitva na Winterbergu
Léto je sice ještě daleko, nicméně je dobré mít v kalednáři zakroužkované datum 5. sprna 2017! Aby Vás nic nepřekvapilo!

Sedmý ročník Bitvy na Winterbergu!
Bližší informace brzy!

Máte-li zájem o účast na naší akci, prosíme, ozvěte se nám předem. Po posledních ročnících se akce stává stále více a více navštěvovanou, a tak docházelo i k problémům s místem k ubytování. Není vyloučeno, že poté budeme muset některé kvůli kapacitě odmítat.

Minulý rok se nám podařilo již podruhé zapsat do české knihy rekordů!
https://www.facebook.com/pg/SHŠ-Artego-Vimperk-118898081475093/photos/?tab=album&album_id=1211414715556752

A čekání na sedmý ročník si můžete zpříjemnit nabitou fotogaleriií z roku 2016.
https://www.facebook.com/pg/SHŠ-Artego-Vimperk-118898081475093/photos/?tab=album&album_id=1211417982223092

Kontakt:
MiskaKK@seznam.cz, 721 373 206
shsartego@seznam.cz

Trhovci a obchodníci nechť se ozvou:
Jan Kačmár
honzakacmi3@seznam.cz, 723 916 334

Celá akce začíná otevřením vstupu do zámeckých arkách od 13:00h.
Program od 14:00 do nočních hodin, kdy celou akci uzavře ohňová show.
Od 17:00h velká scénická bitva, poté nebudou chybět turnaje.

Potvrzené skupiny:
Pořádající SHŠ Artego
SHŠ Rytíři-Žichovice,z.s.
Shš Convictus
Bohemica Sanguis
Adoreta von Raven
Taurus Ater
Bella Arabia www.orient-fireshow.sk
Sirotci z.s.
K tanci a poslechu zahrají Pasáčci vepřů Subulcus: Subulcus Ivo Horák

Nebude chybět ani sokolník se svými dravci.Ohňová show na mrazu - Frymburk 26. 1. 2017

27. února 2017 v 15:14 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
26. ledna ❄ První ohňovka 🔥 roku 2017 - neskutečný mráz a zima! ❄ Až nám z toho zamrzal lampáč. 😃 Mohlo být skoro -10°C. Už se těšíme na jarní a letní verze ohňovek! Chystáme totiž novinku, takže doufáme, že se brzy uvidíme! Startujeme 20. května na Netolickém jarmarku.
Sledujte nás také na instagramu! :)


Hotel Infercontitental - obnovená premiéra Plakát

23. února 2017 v 15:56 | SHŠ Artego - Michalinda
Divadelní soubor Bouček a spolek historického šermu Artego uvádí obnovenou premiéru s pozměněným obsazením. Srdečně vás zvou v sobotu 25. března od 19. 00 hodin do sálu městského kulturního střediska na divadelní pásmo Hotel Infercontinental. ,,Vědecké kapacity i široká laická veřejnost vedou nekončící spory o tom,kam se poděly všechny pohádkové nestvůry,strašidla a bubáci...". Dumáte nad tím také? Není nic jednoduššího než vyrazit poslední březnovou sobotu na divadlo a dozvědět se více!

Michaela Kačmárová
Plakát: Petr Marek


Roztoč to! ... s Artegem! 18. 2. 2017

23. února 2017 v 15:54 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Na sobotu 18. února přichystal spolek historického šermu Artego malý tréninkový workshop točení. Letní ohňovková sezóna je ještě daleko, ale proč se na ni za včasu nepřipravit? O půl desáté dopoledne jsme se sešli společně s našimi přáteli Fuegnis z Písku v městském kulturním středisku a prozkoušeli jsme nejrůznější triky, které se s tyčí, poi a dalšími předměty dají předvést. Během celého dne jsme si užili spoustu zábavy a na závěr si uspořádali soukromou světelnou show. Klukům z Fuegnis patří velké díky za ochotu a čas nás něčemu novému přiučit. Těšíme se na další brzkou spolupráci a příště už s ohněm na viděnou!
Za SHŠ Artego
Michaela Kačmárová

Roztoč to! ... s Artegem!

23. února 2017 v 15:48 | SHŠ Artego - Michalinda |  Pozvánky
Soukromý celodenní trénink s přáteli z Písku - Fuegnis.