Sklabiňské hradné slavnosti 27.6. 2015

14. července 2015 v 19:16 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V pátek v dopoledních hodinách se výprava z Čech vydala na Slovensko. Okolo 50 šermířů z Vimperka, Zdíkova, Plzně, Mostu, Prahy, Žichovic, Klatov se vydalo na hradní slavnosti, na které dostali pozvání od přátel z šermířské skupiny Taurus Ater ze Slovenska.

Po téměř deseti hodinách jsme dorazili do cíle, ale přímo na hrad se nedalo vyjet, takže nás čekalo překládání zbrojí, stanů, židlí, stolů, mečů a podobně na valník od traktoru a poté jsme se postupně všichni začali dopravovat na hrad Sklabiňa u Martina. Ubytováni jsme byli něco okolo desáté hodiny večer.

Program slavností byl poměrně pestrý a začínal v odpoledních hodinách. Artego, Bouček a Fechtýři společně předvedli představení Křižáci a až se setmělo, ukázalo Artego své umění ohně. Podle nadšených diváckých ohlasů můžeme tvrdit, že se naše ohňovka podařila. Celou akci jsme si náramně užili a velice děkujeme za pozvání našim přátelům. Třeba zase za nějaký ten rok na Sklabini na viděnou.

Balení a odjezd nás čekal v brzkých nedělních hodinách. K ránu přišel déšť, který nám to příliš neulehčil, i tak se nám moc domů nechtělo, protože jsme potkali spoustu nových přátel a náramně jsme si tento víkend plný nejrůznějších vystoupeních a dvou pořádných bitev užili.

Taurusáci se ale jistě těší na shledání na bitvě na Winterbergu V., která se uskuteční 1.8. 2015 na zámeckých arkádách ve Vimperku.

A nyní prohlížejte fotografie, videa. Sdílejte a připojte se na naši facebookovou stránku, pokud jste tak již neučinili!
Naši bojovníci :)


Český tým na přetláčenou!


Křižáci


Křižáci


Ohňovka Artego


Ohňovka Artego


Ohňovka Artego


Foto:

Galerie na webu:


FB:
- Ohňová show

- Křižáci

- Bitva

rajčenet.cz
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama