Prosinec 2013

Silvestrovské detektivní jízdy 2013

31. prosince 2013 v 14:31 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Letošní čtrnáctý ročník silvestrovských jízd sklidil opět veliký úspěch! Již první vlak v 7:46 dovezl nahoru na Kubovu Huť nespočet nedočkavých cestujících. Druhý vlak, který vyjížděl něco po desáté dopolední byl tak narvaný k prasknutí, že masky nemohly ani projít celým silvestrovským speciálem.

Letos jste mohli spatřit ty nejvybranější kousky z řad detektivů, slídilů, lupičů, mafiánů...! Opravdu se bylo na co dívat! Těšíme se na příští rok!

DALŠÍ FOTO:FB
Prachatickonews
Prachatický deník
A další

Zapomenutý čert - Lenora

29. prosince 2013 v 17:00 | SHŠ Artego - Michalinda
Naposledy jsme pohádku Zapomenutý čert hráli v Lenoře. Opět lenorské publikum nezklamalo a sokolovna se zcela zaplnila. Po pohádce byly pro děti připraveny dárečky, které jim rozdával mikuláš.

Foto: STOUNOVO RAJČE.NET

Čerti Bohumilice

29. prosince 2013 v 15:00 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
ZDROJ: JÍZDÁRNA ZÁMEK SKALICE FB

V sobotu 7.12. na zámek Skalice v Bohumilicích zabloudili čerti. Cestou necestou je doprovázela ekipa sedmnácti čertů a andělů na svých ořích. Poté, co se za nimi zavřely pekelné zámecké brány mohla odborná porota pod vedením samotného Lucifera vyzkoušet jejich pekelné či andělské dovednosti a vybrat dva nejlepší zástupce z jejich řad. Nutno podotknouti, že vánoční písně přeci jen lépe než všichni čerti zazpívalo duo Eliška Kubálková a Eliška Švíková. Diváci se k oběma dívkám mohli připojit a zazpívat si spolu s nimi tradiční vánoční koledy. Andělsky čistou atmosféru vzápětí narušila skupina čertů, která s sebou strhla i početný dav přítomných dětí a mohl vypuknout pravý čertovský rej. Protože čerti jsou v pekle jako doma, zapálili ohně a okamžitě se seběhlo i několik pekelných soubojů. Celá pekelná podívaná vyvrcholila až ohňovou show skupiny ARTEGO, kterou i navzdory bouřlivému diváckému potlesku musel přerušit až samotný Mikuláš. Dětem vykouzlit úsměv na rtech a spravedlivě odměnit ty, kteří byli celý rok hodní a pokárat hříšníky umí jen on. Dětská srdce na konci tohoto kouzelného dne zahřála Mikulášská nadílka a srdce dospěláků tradiční vánoční punč, horké kakao či dobroty a mnoho tipů na vánoční dárek ve všudypřítomných stáncích. Děkujeme všem zúčastněným za vytvoření pravé adventní atmosféry a již nyní se těšíme na příští ročník Mikulášského dne na zámku Skalice v Bohumilicích.


Foto: Jakub Moravec


Zapomenutý čert - Buk

29. prosince 2013 v 11:00 | SHŠ Artego - Michalinda
6. 12. 2013 jsme zavítali do Buku, abychom i zde představili naší pohádku Zapomenutý čert. Pohádka se povedla a diváci nás odměnili vřelým potleskem. Nakonec jsme všechny hodné děti odměnili mikulášskou nadílkou.


Foto:

Zapomenutý čert - Vimperk

29. prosince 2013 v 9:00 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
5. 12. jsem pohádku Zapomenutý čert představili ve Vimperku. Na domácím pódiu se hrálo krásně. Představení jsme si užívali nejen my, ale i diváci, kteří se na nás přišli podívat. A že jich bylo opravdu dost! Zaplnili celý sál. Už se těšíme na další rok, protože není nic lepšího, než když se domácí spolky spojí a po velkém úsilí mohou předvést to, co nacvičili! :)


FOTO: Lucie Hovorková a další

Zapomenutý čert - Vacov

28. prosince 2013 v 23:59 | SHŠ Artego - Michalinda
1.12. měla premiéru pohádka Zapomenutý čert. I letos jsme společně s divadelním souborem Bouček a dětským dramatickým souborem Damián nacvičili čertovskou pohádku. Jako první jste ji mohli vidět ve Vacově při první adventní neděli. Po pohádce jsme se všichni sešli u slavnostního rozsvícení stromečku.

:-( foto bohužel není k dispozici

Zakončení šermířské sezóny ve Vranovicích u Plzně

28. prosince 2013 v 22:00 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V polovině listopadu jsme se vydali do Plzně, konkrétně do vesnice Vranovice, za našimi plzeňským kamarády. Skupina historického šermu Convictus připravila opravdu skvělé zakončení šermířské sezóny pro rok 2013. Hodovníků se sešlo opravdu mnoho. Hodovalo se, jedlo, pilo, tančilo! Připravená byla pravá středověká kuchyně, která sklízela obdiv ze všech stran. Jako bychom se všichni sešli v nějaké středověké krčmě! :)
Děkujeme za pozvání, pohoštění i nocleh a těšíme se, až se na jaře s přáteli opět na nějaké společné akci potkáme! :)DALŠÍ FOTO:

Lampiónový průvod Lenora 1.11.

28. prosince 2013 v 20:30 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Kvůli silnému větru a prudkému dešti jsme museli naši ohňovou show v Lenoře poprvé zrušit. Druhý pokus o lampionový průvod a ohňovou show se již vydařil. S početným lenorským publikem jsme si užili báječný večer, společně jsme si posvítili na zimní čas a po naší ohňové show jsme s dětmi opékali špekáčky u ohně.FOTO: STOUNOVO - RAJČE.NET

Šermířský seminář Vimperk - tyč

28. prosince 2013 v 19:03 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
O víkendu 12. a 13. října jsme se ve Vimperku zúčastnili šermířského semináře, který pořádala škola bojového umění Armaferre z Jeseníka. Seminář byl zaměřen na dlouhou, střední tyč a dýku. Byl to opravdu velmi vyčerpávající víkend, během kterého jsme se naučili mnoho nových a zajímavých věcí.FOTO: Z.Jungvirt a další