Artego v české knize rekordů

16. srpna 2013 v 12:37 | SHŠ Artego - Michalinda |  Artego v knize rekordů - plivání ohně

Skupina historického šermu Artego drží nový český rekord v co největším počtu plivačů ohně na jednom místě a to s číslem 65!


Jak k tomu všemu došlo? Kde se vzal ten nápad? Jako Artego se věnujeme hodně ohňovým show a všichni od nás v ohňovkách plivou, tak proč se nepokusit překonat český rekord, který až do 3.8. 2013 byl 46 plivačů ohně. Celou akci jsme zařadili do oslav 750 let od první písemné zmínky o Vimperku v rámci Bitvy na Winterbergu III., kterou jsme letos pořádali za finanční podpory města.

Zdá se to na první pohled velice jednoduché, ale mohu za sebe říci, že to tak jednoduché opravdu nebylo. Hlavně, co to stálo nervů :-D Příprava pochodniček a koupě lampového oleje, bylo asi to nejmenší. Bylo třeba dát dohromady více než 46 lidí. Ukázalo se, že to možná nebude tak snadné, protože naši známí plivači se 3.8. nemohli dostavit a tak nezbývalo nic jiného než zaučit pár nováčků. Každý kdo se účastnil rekordu se musel přihlásit a podepsat, že plivání provozuje z vlastní vůle a na vlastní nebezpečí. Ještě před desátou hodinou večer se přihlašovali poslední, co do toho šli s námi a na místě se objevilo pár nepřihlášených dobrovolníků. Takže se ještě sepisovalo, když začaly probíhat přípravy na uskutečnění rekordu.


Plivači ohně byli poučeni o bezpečnosti a rozmístěni do 4 dlouhých řad na arkádách. Každý dostal pochodničku a kelímek s lampových olejem. Nejdříve každý po jednom plivl oheň a tím jsme se spočítali na úžasných 68 lidí. Tak velkou účast jsme snad ani nečekali! A na závěr pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den z Pelhřimova vychrlili všichni naráz plamen. Byl to opravdu úžasný zážitek! Velká eufórie! Spousta plivačů ohně, úžasná atmosféra, kterou nám pomohli vytvořit diváci. Zcela zaplněný prostor zámeckých arkád! Diváci byli opravdu vtaženi do děje. Tleskali jak jen mohli a zahltila je i velká vlna tepla, která se drala z toho obrovského společného plivu. Skákala jsem radostí, když komisař oficiálně oznámil, že se Vimperk zapsal do české knihy rekordů a od dnešní noci Artego drží rekod v co největším počtu plivačů ohně na jednom místě!Děkuji moc všem, co se tohoto nevšedního zážitku zúčastnili s námi, protože to bylo něco neopakovatelného! Děkuji!!!

Po oficiálním rozhodnutí agentury se došlo k číslu 65, 3 plivači ohně nebyli uznáni.

Můžete se ještě těšit na zveřejněný seznam všech plivačů ohně a na ukázku certifikátu a knihy s naším rekordem!

ČTĚTĚ DÁL - VIMPERK EU A VYJÁDŘENÍ MÍSTOSTAROSTKY K REKORDU

DALŠÍ FOTO
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama