Květen 2013

1. Mlázovské středověké slavnosti

31. května 2013 v 19:00 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
První bitva, která nás letos čekala, byla právě bitva v Mlázovech nedaleko Sušice. Konaly se zde prvně středověké slavnosti a nechyběla ani středověká bitva a to vše pod záštitou skupiny historického šermu Morgana von Maxberg.
Za brzkých ranních hodin se zdálo, že počasí nevydrží a spustí se déšť. Naštěstí se obloha umoudřila. Celý den bylo pod mrakem, občas vykouklo sluníčko. K vidění toho bylo spoustu. Jak středověká ležení, gotické stany, tak statné rytíře, kteří se statečně utkali v boji.
My jsme zde předvedli naší školu šermu a zapojili jsme se i do bitvy. Strávili jsme skvělý den mezi fajn lidmi a už teď se těšíme na naší Bitvu na Winterbergu až se tam zase všichni potkáme! :)


Chlumanské trhy

30. května 2013 v 19:00 | SHŠ Artego - Michalinda
4.5. jsme zavítali na první Chlumanský trh v nedalekých Chlumanech u Prachatic. Ač počasí příliš nepřálo, lidí bylo opravdu mnoho. Trhovci nabízeli a prodávali již od časných hodin, kapela hrála k poslechu i tanci a návštěvníci byli spokojení, až na ty, co si nevzali holínky, protože voda se dostala opravdu všude. My jsme zde společně s DS Bouček dělali ozdobu starodávného jarmarku a hráli si na rodinu Jana Bursy. Celé dopoledne jsme si náramně užili!Otevírání muzea ve Vimperku

29. května 2013 v 17:49 | SHŠ Artego - Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
1.5. jsme společně s DS Bouček slavnostně zahájili letní sezónu muzea ve Vimperku.
Letošní expozice se nese v duchu šumavských lokálek a to právě proto, že se slaví 120 let železniční tratě Strakonice - Vimperk.

Expozice potrvá do 31.10.2013

Foto Roman Kozák