Září 2012

Zdíkovské slavnosti 15.9. 2012

17. září 2012 v 21:31 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Naší poslední akcí letošní letní sezóny byly právě třetí zdíkovské slavnosti. Ráno se šel průvod obcí a poté probíhal program. Představilo se zde hodně skupin a letošní ročník byl v duchu rytířského turnaje. My jsme zde vystoupili v podvečer s naší školou šermu a až se setmělo, předvedli jsme umění ohně. Naposledy jste měli možnost vidět naši ohňovou show v tomto podání a složení. Na příští sezónu chystáme novinku! :)
Běh pro paraple

17. září 2012 v 9:57 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V sobotu 15.9. odpoledne jsme se vypravili na sportovní areál Vodník Vimperk. Konala se zde charitativní akce s názvem - Běh pro paraple. Zapojit se mohl každý. Běhalo se jak ve skupinách, tak i jednotlivci si mohli 100m uběhnout. Naše skupina Artego běžela také a to se vztyčenými meči! Poté, co všichni měli odběháno jsme vrámci kulturního programu předvedli školu šermu.čas: 08:30

(děkujeme za pochvalu)


Svatba 1.9.2012

16. září 2012 v 15:36 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět

1. září 2012 jsme vystoupili na svatbě. Ženich se utkal v souboji o nevěstu. Přes všechny nástrahy zvítězil a mohl si ji odvést. Večer když se setmělo, připravili jsme si ještě malé překvapení v podobě naší ohňové show.


Freyung 31.8.2012

16. září 2012 v 15:29 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Týden po vimperských slavnostech jsme již tradičně vyrazili do našeho partnerského města Freyung. Nepříznivé počasí zrušilo průvod městem a tak jsme se předvedli jen s naším šermířským vystoupením na hradě. Pojedli jsme a popili a v noci jsme se navrátili domů.
Na Zlaté stezce je dobojováno

16. září 2012 v 14:29 | Marťa |  Bitva na Winterbergu

V sobotu 25.srpna 2012 ožily vimperské arkády. Uskutečnila se zde Bitva na "Zlaté stezce". Lidé mohli vidět jak to vypadalo, když se na hrádku Hus usadil loupeživý rytíř Habart Lopata. Habart vládl pevnou rukou, a protože pořádal časté hostiny a radovánky, jeho pokladnice byla často zela prázdnotou. Rozhodl se tedy, že se svou bandou loupeživou začne přepadat karavany, které dováželi zboží po Zlaté stezce. Habartovi útoky nepřestávali a tak obchodníci žádali o pomoc. Jediný kdo jejich žádosti vyhověl byl Přibík z Klenové. Jeho vojska pak hrádek Hus obléhala a nakonec jej vypálila. Habart Lopata byl odveden před soud a pro výstrahu ostatním byl popraven a jeho hlava vystavena na hrádku Hus.


Na této bitvě se účastnili: SHŠ Artego, SHŠ Fechtýři, SHŠ Fénix, DS Bouček a šermíři na volné noze. Akci samotnou pořádala skupina historického šermu Artego po loňském úspěšném klání. Jako loni se i tento rok bitva velice vydařila. Vyšlo nám počasí a nalákali jsme i spoustu lidí. Bitvy byly k vidění hned dvakrát a to od 14.00 a od 17.00. Celý den si návštěvníci mohli prohlédnout dobové ležení a večer když se setmělo, proběhl středověký soud.
Benátská noc v Husinci

5. září 2012 v 18:53 | Marťa |  Kde jste nás mohli vidět
V pátek 24. srpna jsme se vydali do Husince na Benátskou noc. Do Husince jsme dorazili kolem čtvrté hodiny. Děti, ale i dospělí si mohli vyzkoušet zbroj, turnaje s meče, házení kroužků a další.
Předvedli jsme zde také naší malou školu šermu. Když se setmělo mohli diváci shlédnout naší ohňovou show.