Červen 2012

Plivači ohně zpestřovali noční průvod v Českém Krumlově

23. června 2012 v 10:18 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Víkend, kdy se celý Český Krumlov halí do středověku a ožívají tradiční slavnosti pětilisté růže právě nastal. Včera jsme se menší část z nás vypravili na noční průvod. Byla to opravdu krásná podívaná plná nejrůznějších kostýmů za svitu ohnivých pochodní. My jsme se jako minulý rok připojili na úplný konec průvodu a plivali jsme ohneň. Podle ohlasů nadšeně tleskajících a křičících diváků jsme byli tím nejlepším na konec. Náramně jsme si to všechno užili a hned bychom šli noční průvod znova! :)Další fofografie


700 let vimperské Zlaté stezky

20. června 2012 v 19:00 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
17.6. vyvrcholily oslavy vimperské Zlaté stezky. Na počest této události byla zorganizována víkendová pěší tůra z německého Philippsreutu do Vimperka. Karavana se solí s průvodem dorazila okolo půl 3 na vimperský zámek. V dalších hodinách pak na zámeckých arkádách pokračoval program slavností. Nejdříve se všichni mohli posilnit u rautu a poté mohli shlédnout naše představení o Zlaté stezce v novější podobě.

V závěru odpoledne jsme předvedli i naší školu šermu. Akce samotná skončila po páte hodině odpolední.
Foto: Zdeněk Přibyl


Dětský den v Žárovné

20. června 2012 v 17:55 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Když jsme se ráno probudili, uvítal nás silný déšť. Málem byl dětský den odvolán a to by nás mrzelo stejně jako všechny ty děti, co se na nás těšily. V odpoledních hodinách se ale počasí začalo umoudřovat a my mohli vyrazit do Žárovné nedaleko od Vimperka. Dalo by se říci, že jsme přestěhovali během hodinky celou klubovnu téměř s veškerým vybavením. Začátek samotné akce byl od 18.hodiny večerní. Mezitím jsme měli čas na přípravu a na přípravu stanů. I sluníčko mezitím stihlo vykouknout.

Samotný dětský den jsme začali pohádkou Jak princ Jiří hledal nevěstu. Po představení si děti mohly zahrát různé hry jako bylo chytání kroužků na meč, či přímo si zkusit rytířskou zbroj a udělat si fotografii do rodinného alba. V polovině večera jsme se předvedli s naší malou školou šermu a až se setmělo, přišel čas na ohňovou show. Ta sklidila jak od dětí tak od dospělých velký úspěch. Došlo i na přídavek!

Děkujeme za skvěle přožité odpoledne a večer a těšíme se na další spolupráci!

Princ Jiřík žádá loupežnici o ruku

Šerm a krev za hranicemi

20. června 2012 v 17:17 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
7.6. a 8.6. 2012 jsme se společně s divadelním souborem Bouček vypravili za hranice. Čekala nás německo-česká scéna v zaniklé vesničce Leopoldsreut. Z původních objektů zde zůstala akorát stará škola a malý kostelíček. A právě mezi mini vyrostlo velké divadelní jeviště. Samotná scéna je ukrytá hluboko v lesích a daleko od civilizace. Autorem nápadu a samotným režisérem je Michael Sellner.

Hrálo se zde celý týden v kuse 1.6. - 9.6. vždy ve večerních hodinách. Naše skupina byla schopna přijet jen dvakrát a po představení nás mrzelo, že nám to nevyšlo víckrát. Atmosféra byla skvělá, lidé byli přátelští, publikum čítalo něco kolem 600 lidí a počasí nám přálo. Za svitu pochodní a reflektorů jsme sehráli loupeživou scénku celou v češtině. Úzce souvisela s dobou Zlaté stezky. Přepadávalo se, loupilo a vraždilo. Nechyběla ani krev. Zlo bylo po zásluze potrestáno.

Naše představení se podle ohlasů velice líbilo a nejvíce je zaujala krvácivá scéna. Domů jsme se dostali až na půlnoc a byli jsme náramně spokojení.
Takhle to vypadalo po vystoupení