Čertovská škola - Vimperk 5.12.11

7. prosince 2011 v 19:52 | Michalinda |  Čertovská představení
Derniéra naší pohádky Čertovská škola proběhla ve Vimperku 5.12. Přípravy byly veliké. Diváků přišlo do MěKS opravdu hodně. Opozdilci museli postát po okrajích. Pohádka o tom, jak to vypadá v čertovské škole, sklidila veliký úspěch.

Čertice, které se vypravily na školní exkurzi do Čertova mlýna, se zde učí něco o jejich historii. Když si prohlédly i Martinův kabát i s úpisy, naučili se, jak se v takovém čertovském mlýně straší. Jenže to ještě netuší, že v tomto mlýně spí 3 andělé stážní - Marek, Matouš, Jan. Čertice je objeví a rozhodnou se je utancovat. Vypraví se pro potřebné indegrience do lesa. Andílky zachrání anděl Lukáš.
Mladá čertice Hexana se vrátí z lesa dříve a andělé jí chtějí potrestat. Lukáš se čertice zastane a zamiluje se do ní. Hexana je nakonec odsouzena paní profesorkou Huňkovou k životu na zemi a je zbavena znaků dábelských. Nakazila se totiž bacilem lásky a andílky nechala uprchnout. Nejen Hex- teda Helena, ale i Lukáš už není andělem, poznal lásku muže k ženě a skončil stejně jako Helena.
Pohádka nakonec nedopadla zas tak špatně. Mikuláš rozdal dětem dárečky a všichni nadšeně tleskali :-)Další fotografie


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama