Na Winterbergu je dobojováno!

8. srpna 2011 v 21:57 | Michalinda |  Bitva na Winterbergu

Již je to bezmála rok, co se kluci z Artego zasnili, a že by si přáli uspořádat svojí bitvu. Nadšení bylo obrovské a tak se co nejdříve vrhli do samotné realizace jejich nápadu.

Rok se s rokem sešel a už vrcholily poslední přípravy na dlouho očekávaný den. Měsíc před samotnou akcí jsme se všichni nezastavili. Pořád bylo co shánět, organizovat, připravovat a zařizovat. Během toho všeho ruchu okolo bitvy jsme ještě zvládali účast na dalších akcích po okolí, jako byly například Husinecké slavnosti, bitva na Helfenbugru, Prachatická muzejní noc či inscenace z dob Zlaté stezky v německém Reichenau.Když se prázdniny přehouply do poloviny a v kalendáři nám červeně svítilo datum 6.8. 2011, byli jsme všichni nervózní jak nikdy. Brzy ráno jsme se všechny skupiny sešly na zámeckých arkádách a proběhl nácvik samotné bitvy. Poté se nanosilo a připravilo co bylo třeba. Dodělala se výzdoba a kolem poledního už jsme vyčkávali připravení v kostýmech celou akci začít.

Úderem jedné hodiny odpoledne jsme zahájili celou akci zvanou "Bitva na Winterbergu."
Pro děti byly připravené hned na začátku hry. Přes hledání klíčů v truhle, po házení kroužků na kopí si mohly děti i zašermovat. Nechyběla ani mučírna, o kterou se hezky postarala SHŠ Berit. Samotné mučící nástroje si každý mohl na vlastní kůži vyzkoušet.

Prvním bodem programu byla kapela Subulcus. Postarala se o skvělou atmosféru a reprodukovaná hudba se jí nemohla vyrovnat. Kapela byla takový odrazový můstek pro všechny skupiny, které se poté do jedné představily se svým vystoupením. Program běžel jako po másle a pauzy mezi ním dokreslovali Subulcus. Jako první vystoupil divadelní soubor Bouček s pohádkou O Smolíčkovi a SHŠ Artego se svojí školou šermu a malou ukázkou gotického tance. Dramatický soubor Damián předvedl malou etudu Starý mořský vlk. Než došlo na hlavní bod programu svojí scénku si zahrála také SHŠ Vendetta.


Hlavním bodem programu byla dlouho očekávaná Bitva na Winterbergu. Dvě renesanční armády se na bitevním poli střetli jako první. Proběhlo pár útoků a ani střelba nechyběla. Když modrá armáda začala prohrávat, zavolal generál na pomoc čarodějnici. Začala kouzlit a za malou chviličku se z oblaků barevného kouře rojili gotičtí bojovníci a s renesanční armádou červeného generála si hravě poradili. Generál červené armády také přikázal čarodějnici ať se činní a ta vyvolala další padlé gotické rytíře. Dvě gotické armády stály tváří tvář proti sobě a spustila se obrovská mela. Když byli všichni na konci svých sil, střetli se v v závěrečném boji sami generálové. Po pár úderech zjistil generál modré armády, že se střetl s ženou. Ale s velmi silnou ženou, která ho hravě odzbrojila. Samotný konec byl na divácích, zda generála modré armády nechat probodnout a nebo ho ušetřit… Generálka nakonec rozhodla sama a potrestala ho dlouhým polibkem.O večerní program se postarali SPHD Moradis s vystoupením Loupežníci spolu se Zdíkovskými fechtýři a jejich Božím soudem. Po setměni diváci netrpělivě čekali na ohňovou show. Jako první se s uměním ohně předvedli SPHD Moradis a po nich SHŠ Artego. Obě ohňové show byly naprosto úžasné a obě sklidily obrovský potlesk. Závěrem celé akce bylo promítání historického filmu v zámecké galerii.

Celá akce se vydařila nad očekávání. Počasí nás mělo rádo a i díky němu přišlo téměř 500 platících diváků + jednou tolik dětí. Děkujeme tímto městu Vimperk, že nám umožnilo tuto akci uspořádat, hlavně místostarostce Jaroslavě Martanové. Sponzorům za jejich dary. Skupinám za skvělý program a to: SHŠ Convictus , SHŠ Vendetta, SHŠ Berit, DS Bouček, DS Damián, SPHD Moradis, zdíkovští Fechtýři. A hlavně Vám divákům, co jste na naší akci zavítali, protože bez Vás by to nebylo ono!!!!!

VELKÉ DÍKY VŠEM!!!


Foto z akce ZDE

Video - 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Ohodnoťte jako ve škole, jak se Vám akce líbila

1*
1
2
3
4
5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama