Červenec 2011

Bitva na Winterbergu

19. července 2011 v 13:19 | Michalinda |  Bitva na Winterbergu
Aneb rande na bitevním poli

Oficiální plakát

Těšíme se na Vás!!!PROGRAM


400 Jahre Reichenau

17. července 2011 v 22:20 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Obec Reichenau v Německu nedaleko našich hranic slavila 400 let od svého vzniku. Pozvala si naše vimpeské spolky, aby jim předvedly scénku o Zlaté stezce. Jejich obcí také prý Zlatá stezka procházela.

Představilo se zde SHŠ Artego, SHŠ Berit, DS Bouček, DS Damián.

V 1 hodinu po poledni jsme sehráli události a výjevy o historii stezky a ve 2 hodiny se šel průvod. Průvod byl opravdu dluhý a každá skupina v něm byla představena. Po průvodu jsme zmoženi horkem odjížděli již zpátky domů.Pařmen Cup - Ohňová show

17. července 2011 v 22:13 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V nedalekých Česticích jste mohli vidět naší ohňovou show. V tomto novém složení a v nové choreografii v letošní sezóně podruhé.

Fire show se povedla, lidé byli nadšení a tleskali až si vyprosili přídavek.

Stěští při nás stálo, protože se nám před začátkem ohňovky za zády proháněly obrovské blesky. Naštěstí velká průtrž přišla až po našem vystoupení.


VIDEO


Helfenburg 6.7.2011

17. července 2011 v 21:56 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Helfenburg 6.7.2011

Po husineckých slavnostech jsme vyrazili na hrad Helfenburg. V kostýmech jsme šli procházkou až k vrcholu. Počasí bylo opravdu krásné, ale možná trochu horko. Samotné bitvy jsme se nezúčastnili. Na scénu jsme přišli kolem půl 4 s naší školou šermu. Děti se smály a i dospělí nebyli zrovna zachmuřilí. Byli jsme za to opravdu rádi.

Přestavili jsme dalším spolkům naší skupinu a pozvali všechny na naší bitvu 6.8. 2011 na zámeckých arkádách.Husinecké slavnosti 6.7.2011

17. července 2011 v 21:43 | Michalinda
Husinecké slavnosti 6.7.2011

V ranních hodinách poctil svou návštěvou Husinec sám pán Petr Vok z Rožmberka i s celým svým fraucimorem a se svou družinou. Prošel se průvod a slavnostní uvítání a zahájení proběhlo pod sochou Mistra Jana Husa.

Program na tržišti byl opravdu bohatý. Gotická hudební skupina, tanečnice tančící barokní tance a my jako Artego jsme vystoupili se školou šermu. U dětí sklidila opět velký úspěch.

Po menší přestávce jsme se předvedli jako plivači ohně a nejen to. I ohnivá hůlka byla k vidění společně s ohnivými míčky.

Užili jsme si skvělé dopoledne a po obědě pospíchali na hrad Helfenburg.

Husinecké slavnosti - Etuda ze života J.Husa

17. července 2011 v 21:07 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Husinecké slavnosti 5.7.2011

Když dorazil husinecký lampiónový průvod k rodnému domu Mistra Jana Husa, vše utichlo. Rozezněla se hudba a sám Mistr Jan Hus se objevil ve dveřích. Mohli jste spatřit malou etudu z jeho života. Mistr se rozhodl být věrný své víře a proto byl upálem. Symbolika ohňů scéně dodala tu pravou atmosféru. Smrt obcházející kolem vtáhla do děje každého. Když začaly odbíjet zvony plivači ohně zaplivali a plačky s křížkem v ruce neudržely slzy.

Tímto jse si společně s husineckými připomněli upálení Mistra Jana Husa 6.7. roku 1415.Děkujeme Jiřímu Krausovi :-)