Červen 2011

Ohňová show - Pařmen Cup PLAKÁT

23. června 2011 v 22:00 | Michalinda |  Pozvánky
Plakát na ohňovou show v Česticích

FB událost ZDE


Muzejní noc ničily dešťové přeháňky

23. června 2011 v 14:49 | Michalinda |  Napsali o nás
6.června 2011
Za oslavami milénia udělal tečku Freyung

23. června 2011 v 14:43 | Michalinda |  Napsali o nás
7.září 2010Noční průvod v Krumlově

19. června 2011 v 14:33 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět

Chystali jsme se na slavnosti pětilisté růže do Českého Krumlova. Počasí nám moc nepřálo. V odpoledních hodinách nám začalo pršet a ne a ne přestat. Vyjížděli jsme společně s Boučkem v podvečer. V Českém Krumlově nebylo počasí o moc lepší. Tak jsme se všichni zašli posilnit na náměsti do restaurace. Kolem 10. hodiny večerní se počasí umoudřilo a noční průvod mohl začít. :-)
Atmosféra byla skvělá, spousta lidí v nádherných kostýmech, nesoucí hořící pochodně a louče. A v závěru průvodu šlo Artego s Boučkem. Ziny, Sony, Johny a Fanda dělali ohnivou plivající tečku. Jejich dlouhé plameny přinášely údiv a potlesk ze všech stran.
Na půlnoc byl připraven opravdu úžasný ohňostroj, který byl podbarvený hudbou. Poté jsme vyrazili unaveni domů. Příští rok vyrazíme určitě znova. :-)


Den otevřených dveří SAK 11.6. 2011

12. června 2011 v 17:58 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Od 10.00 jsme pro děti i rodiče připravili naší malou školu šermu. Nejprve si mohli všichni vyzkoušet jaké to je mít na sobě pár kilo plechů a k tomu ještě držet meč. Opět se do oblíkání do zbroje zapojili i rodiče. Všichni si v šermířském mohli udělat fotorafii. Děti pak dostaly plastové meče a mohl začít boj. Šlo jim to opravdu dobře a nikdo z rytířů se nechtěl vzdávat. :-)

Pro děvčata, či pro ty, co zrovna nebojovali bylo přichystáno házení a chytání kroužků na meč. Opět tato disciplína nebyla nechána bez povšimnutí. Závěrem jsme ukázali naší malou školu šermu v dívčím podání.

Dětem se moc líbilo a spousta kluků se do mečů přímo zamilovala.

Děkujeme také moc za pomoc Zdíkovským Fechtířům. Jejich pomoc nám opravdu bodla. ;-)

Den dětí na Vodníku 4.6.11

5. června 2011 v 20:26 | Michalinda
V 10 hodin dopoledne jsme se přesunuli na Vodník. V dolním areálu jsme připravili zbraně a zbroj, postavili zástěnu s erbem, a oblíkli se dobově do gotického oblečení. Děti jsme ani nemuseli pobízet a hned se vrhly na malou prohlídku zbraní. Malí i velcí, všechni koukali a brali si do rukou meče, sekery a kopí. Ti odvážnější se oblíkli do zbroje a mohli si v ní udělat fotografii. Pro bojovně laděné byly připraveny plastové meče. Nejen chlapci, ale i děvčata sváděli boje na život a na smrt. :-)

Po prohlídce zbraní a zkoušky zbroje si děti mohly zasoutěžit na koních. Probíhaly slalomy mezi sudy a mečem cinkaly do helem. Našli se i odvážní tatínkové, co se nechali oblíct do plné zbroje a na koni klusali mezi sudy. Ti co zrovna nezdolávali koně, mohli přejít k hodu kroužků na meč. Opět zábavná hra, která si našla spoustu příznivců.

Po poledni jsme pro děti měli malé představení a to turnaj tří princů o princeznu a poté jsme jim ukázali naší malou školu šermu.

Dětem se líbilo a my jim za jejich radost děkujeme. Parádně jsme si to s nima užili.

Muzejní noc v Prachaticích 3.6.11

5. června 2011 v 20:12 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
Artego společně s Beritem a Boučkem vyrazilo v odpoledních hodinách do Prachatic. Čekala je hned dvě vystoupení. První od půl 7 a druhé od 9.

První vystoupení se až na pár maličkostí zdařilo. Sehráli jsme scénku z dob Petra Voka o vpádu pasovských na jeho území. Vojáci si přišli pro žold, ale vůbec žádný nedostali. Všechno vyvrcholilo šarvátkou v krčmě s panem radním. Druhá scéna, kterou jsme oživili povídání z kroniky byla až loupežná. Vojáci se pustili do drancování, okrádání a dokonce se nebáli i vraždy. Celý příběh skončil ve chvíli, kdy si osobně přišla Smrt pro Petra Voka.

Druhé noční vystoupení před muzeme zkazilo deštivé počasí a tak jsme podruhé tuto inscenaci z dob Petra Voka zahráli uvnitř muzea.