Vimperské slavnosti 28.-29.8. 2010

31. srpna 2010 v 13:49 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět


Letošní řemeslné trhy se přenesly z vimperského zámku na náměstí. Odtud se šel průvod, který zde také končil.

Artego zde v sobotu šlo v staročeských kostýmech. Holky dostaly šněrovačky s dlouhou sukní a šátek na hlavu. Kluci se oblékli do košilí a kalhot. Historický průvod nebyl tolik dlouhý a bohužel ani ne moc hojný. Přesto se nám líbil.

Poté jsme se ujali atrakcí pro děti. Hlídali jsme je u kladiny, kde do sebe strkaly šťouchadly. Počasí nám bohužel moc nepřálo. Sluníčko se nám za mraky stále schovávalo a občas se přehnala rychlá průtrž. Uvítali jsme proto velice rádi horkou medovinu, která nás dokázala zahřát.

Stánků bylo dost. Spousta ozdobné bižuterie, která lákala oči dívek, stejně tak jako mnoho rytířských potřeb, o které měli zájem chlapci. Nechyběl ani sladký trdelník a staročeská placka. K veselé podívané přispěla spousta skupin. Břišní tanečnice, harmonikáři, střelci, kováři, šermíři.


Druhého dne jsme zde vystoupili již v našich gotickýho kostýmech. Přivítali jsme karavanu soumarů, která vezla bílé zlato nebo-li sůl. Tímto se uzavíraly slavnosti Zlaté stezky.

Odpoledne jsme se objevili na hlavní scéně, kde jsme předvedli kus našeho šermířského umění. Souboje udatných rytířů a nechyběla ani škola šermu p
ro děti i dospělé.


Další fotografie

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama