Rumpálování Strakonice 24.7.2010

2. srpna 2010 v 11:36 | Michalinda |  Kde jste nás mohli vidět
V sobotu 24.7. 2010 se naše skupina zúčastnila velké akce ve Strakonicích. Tato víkendová slavnost se jmenuje Rumpálování. Vše se odehrávalo na Strakonickém hradě, kde bylo k vidění stovky šermířů a lidí oblečených v dobových kostýmech. Převažovalo zde gotické období, ale mohli jste vidět i renesanci i baroko.

V půl 10 se šel z hradu historický průvod podle období. Počasí nám v tuto chvíli moc nepřálo. Pršelo celou dobu a sluníčko se stále schovávalo za mraky. Po průvodu započaly všechny slavnosti a program, který byl na nádvoří hradu přichystán. Vystoupilo zde spoustu šermířských skupin se svými vystoupeními.

Po hlavní ceste k hradu bylo rozmístěno spustu stánků s medovinou, sladkostmi, vínem a dalšími dobrými pochoutkami. Nechyběli ani dobové kolotoče pro děti poháněné vlastní silou.

Naše skupina se starala o vstup do hradního přikopu. Strážili jsme co se dalo, ač jsme prokokli na kost. Zde si děti mohli zahrát různé hry a prohlédnout si gotické stany. K večeru zde byla připravená veliká gotický bitva, kde se proti sobě utkali dvě silné strany. I naši se zapojili. Meče řinčely, děla střílela a rytíři do bitvy s nadšením pěli. :-) Každý bojoval za svou stranu a velmi statečně. Byla to velmi pěkná podívaná :-)

Strakonickonews


Foto z Akce

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama